خدمات پشتیبانی کامپیوتر و شبکه در محل مشتری

نمایش تصویر موبایل در مانیتور کامپیوتر

سلام. امروز روش نمایش تصویر صفحه موبایل در مانیتور کامپیوتر را برای علاقمندان توضیج میدهیم.

راه های مختلفی برای این کار است و اپلیکیشن های مختلفی هم برای این کار هست که ما دو روش را در اینجا توضیح میدهیم.

روش اول:

راحترین آن استفاده از اپلیکیشن Screen Cast است .

نرما افزار نمایش تصویر موبایل در کامپیوتر

این نرم افزار را به راحتی و کاملا رایگان میتوانید از پلی استور گوگل دانلود و نصب کنید. برای نمایش تصویر موبایل در کامپیوتر کافیست که هر دو دستگاه به یک مودم یا هات اسپات وصل شده باشند بعد از آن به راحتی با اجرای نرم افزار و فشردن دکمه استارت روی نرم افزار در گوشی یک آی پی و شماره پورت به شما نمایش داده میشود که اونو باید توی قسمت آدرس بار یک مرورگر وارد کنید و بعد از انجام صحیح این کارها تصویر موبایلتان را در مرورگری که آی پی و شماره پورت را وارد کرده بودید مشاهده خواهید کرد.

روش دوم:

برای این کار باید از مرورگر کروم استفاده کنید و قبل از هر کاری هم باید افزونه AllCast receiver را با استفاده از Web store موجود در صفحه Apps مرورگر پیدا و روی مرورگر نصب کنید.

AllCast Receiver

روی گوشی موبایل هم باید نرم افزار Screen Mirror را نصب کنید.ScreenMirror

بعد از انجام این دو کار باید هر دو این دستگاه ها را به یک مودم وایفای یا نقطه اتصال مشترک وصل کنید. معمولا استفاده از هات اسپات موبایلی که میخواهید تصویرش را در مانیتور ببینید جواب نمیدهد و یا باید از یک موبایل دیگه به عنوان هات اسپات استفاده کنید و هر دو این دستگاه ها را به اون وصل کنید یا اگر بتوانید خود کامپیوتر را تبدیل به هات اسپات کنید و موبایل را هم به اون وصل کنید.

بعد از انجام این کارهای درحالی که هر دو دستگاه موبایل و کامپیتور یا لپتاب به یک هات اسپات وصل شده اند و توی یک شبکه هستند یعنی باید رنج آی پی هر دو دستگاه یکی باشه، برای نمایش تصویر موبایل در کامپیوتر ابتدا نرم افزار Screen Mirror نصب شده روی موبایلتان را استارت کنید مشاهده خواهید کرد یک آدرس آی پی با پورت نوشته شده که از شما میخواهد این آدرس را در مرورگر باز کنید.

نمایش تصویر گوشی در مانیتور کامپیوتر یا لپتاپ

بعد از انجام صحیح کارهای بالا تصویری شبیه بالا که در گوشی شما هست در مانیتور کامپیوتر یا لپتاب دیده خواهد شد و تا وقتی که ارتباط یکی از سیستمها با هات اسپات قطع نشود این ارتباط ادامه خواهد داشت. بهتر است برای پایان دادن به نمایش تصویر از دکمه Stop روی نرم افزار ScreenMirror روی گوشی استفاده کنید. بعد تب روی مرورگر را ببندید.

دقت کنید که تنظیم پروکسی مرورگر روی  Automatically Detect Setting باشد.

همچنین میتوانید برای پیکربندی و انجام تنظیمات سیستمها و سرویسهای شبکه های کامپیوتری خود علاوه بر آموزش های موجود در قسمتهای مختلف سایت از خدمات کامپیوتری و خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری که توسط گروه استاد شبکه ارایه میشود استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
5/5