رفع خطای an authentication error در هایپروی

ممکن است بعد ارتباط با یک سرور هایپروی برای مدیریت یا کار با ماشین های نصب شده روی آن نتوانید با ماشین های آن ارتباط برقرار کنید و خطای زیر را مشاهده کنید:

An authentication error has occurred the function requested is not supported

 

برای رفع این خطا روی کامپیوتری که سعی میکنید از آن به یک سیستم دیگر وصل شود کنسول گروپ پالیسی لوکال رو باز کنید و به مسیر

Computer Configuration -> Administrative Templates -> System -> Credentials Delegation

رفته و گزینه Encryption Oracle Remediation را انتخاب کنید

این تنظیمات پالیسی ها را برای برنامه هایی که از  CredSSP استفاده می کنند (به عنوان مثال، اتصال به راه دور دسکتاپ) اعمال می کند.

برخی از نسخه های پروتکل CredSSP نسبت به encryption oracle attack بر روی کلاینت آسیب پذیر هستند . این پالیسی کنترل سازگاری کلاینتها و سرورهای آسیب پذیر را تنظیم میکند. این پالیسی به شما اجازه می دهد تا سطح محافظتی را که می خواهید برای آسیب پذیری اوراکل رمزگذاری کنید را تنظیم کنید.

اگر این گزینه پالیسی را enable کنید، پشتیبانی نسخه CredSSP بر اساس گزینه های زیر انتخاب می شود:

Force Customers Updates – برنامه های کاربردی Clientها که از CredSSP استفاده می کنند نمی توانند به نسخه های ناامن بازگردند و نیز سرویس هایی هم که از CredSSP استفاده می کنند، کلاینتهای ناخواسته را قبول نخواهند کرد.

نکته این تنظیم را نباید زمانی که تمام میزبان های راه دور از جدیدترین نسخه پشتیبانی می کنند پیاده سازی نکنید.

Mitigated –برنامه های کاربردی Client که از CredSSP استفاده می کنند قادر به بازگشت به نسخه های ناامن نخواهند بود، اما سرویسهایی که از CredSSP استفاده می کنند، کلاینتهای ناخواسته را قبول خواهند کرد.

Vulnerable – برنامه های کاربردی Client که از CredSSP استفاده می کنند، سرور های راه دور را به بازگشت به نسخه های ناامن و نیز سرویس هایی که از CredSSP استفاده می کنند هم کلاینتهای ناخواسته را قبول خواهند کرد. با تنظیم این وضعیت معمولا مشکل رفع میشود اما از لحاظ امنیت برای شبکه  ممکن است امن نباشد.

 

همچنین میتوانید برای پیکربندی و انجام تنظیمات سیستمها و سرویسهای شبکه های کامپیوتری خود علاوه بر آموزش های موجود در قسمتهای مختلف سایت از خدمات کامپیوتری و خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری که توسط گروه استاد شبکه ارایه میشود استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.