خدمات پشتیبانی شبکه و کامپیوتر تهران

دانلود فایل آموزش تعمیر و تنظیمات دستگاه کپی

عنوان فایل اصلی: آموزش تعمیر و تنظیمات دستگاه کپی

تعداد صفحات: 27 صفحه

نوع فایل: PDF

فایل اول ضمیمه رایگان همراه این خرید

تعداد صفحات: 60 صفحه

حجم: 8.51 مگ

نوع فایل: PDF

فایل دوم ضمیمه رایگان همراه این خرید

آموزش کار با دستگاه های کپی شارپ مدل AR-M452X وAR-M452X

تعداد صفحات: 193 صفحه

حجم: 8.63 مگ

فرمت: PDF

عناوین مباحث توضیح داده شده در فایل PDF آموزش تعمیر و تنظیمات دستگاه کپی عبارتند از:

  • آماده بکار شدن دستگاه فتوکپی (Warm up)
  • نصب و راه اندازی دستگاه فتوکپی
  • شروع کار با دستگاه کپی
  • رفع اشکالات پانل اپراتوری
  • پانل اپراتوری (Operating panel)
  • سرویس دستگاه فتوکپی
  • عیب یابی و تعمیرات دستگاه فتوکپی

قسمتهایی از بخش نصب و راه اندازی دستگاه فتوکپی مربوط به فایل آموزش تعمیر و تنظیمات دستگاه کپی

برای اینکه از خرابی قطعات دستگاه به طور غیر معمول جلوگیری شود و طول عمر قطعات افزایش یابد در زمان نصب و راه اندازی دستگاه باید از نکات موجود در دفترچه راھنمای دستگاه استفاده کرد. نکاتی که در زمان نصب باید رعایت نمود، عبارت است از: در مکان استقرار دستگاه باید شرایط جوی مناسب و استاندارد جھت فعالیت دستگاه فتوکپی باید مھیا باشد. این شرایط عبارتنداز: – دما بین ١۵تا ٣٠درجه سانتی گراد – رطوبت بین ٢٠تا ٪١۵ – گرد و غبار ٪ ٧۵میلی گرم بر متر مکعب – دستگاه نباید در معرض باد و گرد و غبار و ارتعاشات باشد. – دستگاه در معرض نور مستقیم نباید قرار گیرد. – دستگاه باید بر روی یک مکان محکم بدون لغزش و کاملا تراز و مسطح قرار گیرد. در صورت تراز نبودن مکان دستگاه ممکن است شدت چگالی تونر نتواند کنترل شود و در نتیجه کیفیت کپی دچار افت شود. – دستگاه باید در محیطی دارای تھویھ مناسب کار کند. – دستگاه نباید محیط ھای خیلی گرم یا خیلی سرد قرار بگیرد. – پشت دستگاه حداقل 20سانتی متر از دیوار فاصلھ داشتھ باشد تا دستگاه بتواند تھویھ مناسب داشتھ باشد. – پریز مورد استفاده باید دارای ولتاژ مناسب و بدون نوسان باشد. آماده بکار شدن دستگاه فتوکپی یا Warm up در ھر دستگاه فتوکپی ھنگامی که دستگاھی را روشن میکنیم، سه قسمت به طور مستقیم برای آماده شدن اولیه دستگاه شروع به کا ر می کنند. این سه قسمت به ترتیب عبارتنداز: 1- اپتیک 2- ھیتر 3- تانک تونر و دولوپر توجه داشته باشید ترتیب کار این سه قسمت بسیار مھم می باشد و تا مرحله ای به صورت کامل انجام نشود، مرحله ی بعد کارش را آغاز نمی کند. ھنگامی که دستگاه را از حالت off به on درمی آوریم در ابتدا قسمت اپتیک شروع به تست کردن خودش به ترتیب ذیل می کند.

شروع به کار دستگاه کپی

ابتدا کلید پاور یا Power را از حالت 0 به 1می بریم و دستگاه روشن می شود. پس از حداکثر ۴۵ ثانیه و گرم شدن ھیتر دستگاه فتوکپی موتور دستگاه شروع به حرکت می کند و حداکثر پس از ٣٠ ثانیه موتور دستگاه از حرکت باز می ایستد و چراغ دکمه ی کپی گیر سبز می شود و اصطلاحا دستگاه آماده کپی گرفتن می باشد. سند که در اینجا به آن اورژینال هم گفته میشود، را با توجه به طریقه ی قرار دادن کاغذ در کاست بر روی شیشه بالای دستگاه می گذاریم. اگر کاغذ به صورت افقی داخل کاست بود باید A4R اورژینال را ھم به صورت افقی روی شیشه بگذاریم. به طور مثال دو سر بالای کاغذ A4R بین A4R بالای صفحه شیشه و A4R پایین صفحه شیشه در قسمت سمت چپ صفحه شیشه قرار میدھیم یا اینکه وسط بالای کاغذ مقابل علامتی که در سمت چپ وسط صفحه شیشه ای قرار دارد قرار میدھیم. توجه داشته باشید که سایز کاغذ داخل کاست حتما بر روی صفحه پانل نیز ھمان سایز باشد به طور مثال اگر سایز کاغذ داخل کاست A4R روشن باشد، بر روی صفحه پانل نیز باید نشانگر مقابل A4R روشن باشد. سپس کاور صفحه شیشه ای را پایین می آوریم و پس از انتخاب تعداد کپی، اگر مایل باشیم کوچک یا بزرگنمایی، تغییر رنگ و یا حاشیه را فعال می کنیم و تمامی برنامه ھای دلخواه را بر روی صفحه پانل انجام می دھیم و پس از آن دکمه کپی گیر را فشار میدھیم و پس از طی زمانی حدود ۴ ثانیه کپی از دستگاه فتوکپی خارج خواھد شد. اگر بخواھیم پشت برگه ای را که کپی گرفته شده مجدد کپی بگیریم آن را اصطلاحا پشت رو کپی گرفتن می گویند. برای این کار باید به طریق ذیل عمل کنیم: اول اینکه نوشته ھای کپی نسبت به سند یا اورژینال حالت عکس دارد مثلا اگر ارژینال کاغذ A4 باشد و به صورت عمودی یعنی A4 بر روی شیشه بگذاریم نوشته ھایی که در بالای اورژینال است در پایین کپی میباشد و نوشته ھای کپی نسبت به ارژینال حالت عکس دارد.

قسمتهایی از بخش رفع اشکالات پانل اپراتوری

بر روی پانل اپراتوری اشکالاتی ظاهر می شوند که به آنها (Error) گفته می شود. این اشکالات به دو صورت هستند. حروفی همراه با اعداد بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. علایم قرمز رنگی در سمت چپ نمایشگر روشن می شود. اشکالات قسمت اول که بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود را در قسمت تعمیرات ماشین های فتوکپی به آنها خواهیم پرداخت. در این قسمت به علایم قرمز رنگی که بر روی پانل اپراتوری ظاهر می شود می پردازیم.

برای دانلود فایل کامل آموزش تعمیر دستگاه کپی لطفا آنرا تهیه کنید.

لطفا مشکلات و راه حل های رفع مشکلات دستگاه های چاپگر را در انجمن دستگاه های چاپگر مطرح کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
5/5