2 روش نمایش تصویر موبایل در مانیتور کامپیوتر

نمایش صفحه موبایل در کامپیوتر

نمایش تصویر زنده موبایل در مانیتور لپتاپ یا کامپیوتر در بسیاری مواقع لازم و بعضی مواقع جالب است. ما در شرکت خدمات شبکه و کامپیوتر گروه استاد شبکه دو روش برای انجام این کار به شما پیشنهاد می کنیم.

برای انجام این کار راه های و اپلیکیشن های مختلفی است که همانطور که گفته شد دو روش پیشنهادی ما به شما در زیر آمده است.

روش اول:

راحترین آن استفاده از اپلیکیشن Screen Cast است .

نرما افزار نمایش تصویر موبایل در کامپیوتر

این نرم افزار را به راحتی و کاملا رایگان میتوانید از پلی استور گوگل دانلود و نصب کنید. برای نمایش تصویر موبایل در کامپیوتر کافیست که هر دو دستگاه به یک مودم یا هات اسپات وصل شده باشند بعد از آن به راحتی با اجرای نرم افزار و فشردن دکمه استارت روی نرم افزار در گوشی یک آی پی و شماره پورت به شما نمایش داده میشود که اونو باید توی قسمت آدرس بار یک مرورگر وارد کنید و بعد از انجام صحیح این کارها تصویر موبایلتان را در مرورگری که آی پی و شماره پورت را وارد کرده بودید مشاهده خواهید کرد.

روش دوم:

برای این کار باید از مرورگر کروم استفاده کنید و قبل از هر کاری هم باید افزونه AllCast receiver را با استفاده از Web store موجود در صفحه Apps مرورگر پیدا و روی مرورگر نصب کنید.

AllCast Receiver
ScreenMirror

روی گوشی موبایل هم باید نرم افزار Screen Mirror را نصب کنید.

بعد از انجام این دو کار باید هر دو این دستگاه ها را به یک مودم وایفای یا نقطه اتصال مشترک وصل کنید. معمولا استفاده از هات اسپات موبایلی که میخواهید تصویرش را در مانیتور ببینید جواب نمیدهد و یا باید از یک موبایل دیگه به عنوان هات اسپات استفاده کنید و هر دو این دستگاه ها را به اون وصل کنید یا اگر بتوانید خود کامپیوتر را تبدیل به هات اسپات کنید و موبایل را هم به اون وصل کنید.

بعد از انجام این کارهای درحالی که هر دو دستگاه موبایل و کامپیتور یا لپتاب به یک هات اسپات وصل شده اند و توی یک شبکه هستند یعنی باید رنج آی پی هر دو دستگاه یکی باشه، برای نمایش تصویر موبایل در کامپیوتر ابتدا نرم افزار Screen Mirror نصب شده روی موبایلتان را استارت کنید مشاهده خواهید کرد یک آدرس آی پی با پورت نوشته شده که از شما میخواهد این آدرس را در مرورگر باز کنید.

بعد از انجام صحیح کارهای بالا تصویری شبیه بالا که در گوشی شما هست در مانیتور کامپیوتر یا لپتاب دیده خواهد شد و تا وقتی که ارتباط یکی از سیستمها با هات اسپات قطع نشود این ارتباط ادامه خواهد داشت. بهتر است برای پایان دادن به نمایش تصویر از دکمه Stop روی نرم افزار ScreenMirror روی گوشی استفاده کنید. بعد تب روی مرورگر را ببندید.

دقت کنید که تنظیم پروکسی مرورگر روی  Automatically Detect Setting باشد.