روش ایجاد کلید میانبر برای درج نیم فاصله در Word

آموزش word

در نگارش مقالات و اسناد رسمی، استفاده از فواصل مناسب برای افزایش خوانایی و زیبایی متن بسیار حائز اهمیت است. یکی از انواع فواصل که در مقالات به کار می‌رود، نیم‌فاصله است. نیم‌فاصله باعث ایجاد فاصله کمتری بین کلمات در متن می‌شود تا متن شما به چشمان خواننده آراسته و منظم نمایش داده شود. در ادامه، نحوه درج نیم‌فاصله در Microsoft Word را به شما آموزش خواهیم داد.

ایجاد کلید میانبر برای درج نیم فاصله در Microsoft Word

برای شروع، نرم‌افزار Microsoft Word را باز کنید و سندی که می‌خواهید در آن نیم‌فاصله‌ها را وارد کنید، باز نمایید.

اکتون برای ایجاد کلید میانبر برای درج نیم فاصله در Word از تب Insert به Symbol بروید و گزینه More Symbols را انتخاب کنید.

روش ایجاد کلید میانبر برای درج نیم فاصله در Word

حالا به تب Special Characters بروید و از لیست موجود، گزینه Optional Hyphen را انتخاب کنید و بر روی Shortcut Key کلیک کنید.

روش ایجاد کلید میانبر برای درج نیم فاصله در Word


در پنجره Customize Keyboard در قسمت Current Key به طور پیش فرض کلید میانبر برای نیم فاصله تعیین شده که می‌توانید آن را مشاهده و پاک کنید. همچنین می‌توانید از قسمت Press New Shortcut Key کلید میانبر مورد نظرتان را وارد کنید. این کار را همزمان با فشار دادن دو کلید انجام دهید. دقت کنید که حتماً باید یکی از دو کلید، Alt و یا Ctrl انتخاب شده باشد.

روش ایجاد کلید میانبر برای درج نیم فاصله در Word

بخاطر داشته باشید روش بالا فقط برای ایجاد کلید میانبر نیم فاصله در نرم افزار ورد است اما اگر شما در زمان تایپ در وب یا نرم افزارهای دیگر هستید میتوانید هنگامی که متن فارسی را تایپ میکنید کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+2 را همزمان وارد نمایید. خواهید دید که یک نیم فاصله ایجاد شده است و میتوانید به ادامه تایپ بپردازید.

در اینجا می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد خدمات شبکه و کامپیوتر ما بدست بیاورید: خدمات شبکه و کامپیوتر گروه استاد شبکه