آموزش کامل تغییر زبان مرورگر فایرفاکس از فارسی به انگلیسی

تغییر زبان فایرفاکس به انگلیسی

 برای تغییر زبان مرورگر فایرفاکس از فارسی به انگلیسی باید از تنظیمات مربوط به دستور about در این مرورگر استفاده کرد. برای این کار میتوانید یک تب جدید در مرورگر باز کنید و در قسمت آدرس بار آن عبارت about:config را تایپ کنید و کلید Enter را بزنید.

به علت حساس بودن تنظیمات این دستور مرورگر یک هشدار به شما نشان داده میشود. کافی است روی گزینه‌ی  !I accept the risk  یا ‘ریسکش را می پذیرم’ کلیک نمایید.

حالا در صفحه ی بعد عبارت intl.locale.matchOS را سرچ کرده پیدا کنید و اگر true بود با دابل کلیک کردن روی آن، آنرا به false تغییر دهید.

اکنون در مرحله‌ی بعد، عبارت: general.useragent.locale را در کادر Search بالا وارد نمایید و مقدارش را از fa به en تبدیل کنید. در پایان یکبار فایرفاکس را ریستارت کنید.

تنظیمات Firefox

اما اگر اولین بار است که این مروگر را روی سیستم خود نصب کرده اید و بعد از انجام مراحل بالا زبان مرورگر تغییر نکرد احتمالا بسته زبان انگلیسی روی مرورگر نصب نیست.

پس به این آدرس مراجعه کنید و از اینجا بسته زبان انگلیسی را یعنی ”(English (US” را پیدا کنید و روی عبارت مقابلش یعنی English (US) Language Packکلیک کنید.

بسته های زبان فایرفاکس

حالا در پنجره ای که باز می شود روی “افزودن به فایرفاکس” و بعد از آن روی “افزودن” کلیک کنید و کلید تایید را بزنید.

افزودن بسته زبان به فایرفاکس

در پایان دوباره فایرفاکس را ریستارت کنید.

اگر باز هم موفق به تغییر زبان مرورگر فایرفاکس خود نشدید، مرورگر فایرفاکس نصب شده روی سیستم خود را حذف کنید و سیستم را راه اندازی مجدد کنید. سپس با مراجعه به سایت اصلی فایرفاکس نسخه انگلیسی مرورگر فایرفاکس را دانلود و نصب کنید.