رفع مشکل لاگین به صورت کاربر موقت یا Temporary Profile در ویندوز

رفع مشکل Temporary Profile در ویندوز

مشکل لاگین به صورت کاربر موقت در ویندوز یا Temporary Profile یکی از اتفاقات عجیب و تکان دهنده در سیستم عامل ویندوز است و معمولا به این صورت است که بعد از ورود به سیستم شما دسکتاپ و کل پروفایل کاربری که با آن قبلا به سیستم وارد میشده اید را کاملا خالی مشاهده میکنید. مثل وقتی که برای اولین بار با یک یوز جدید به یک سیستم لاگین میکنید و هیچ اثری از فایلها و فولدرهایی که قبلا در پوشه های مریوط به حساب کاربری داشته اید نیست.

به احتمال زیاد این یک اتفاق ناگواری برای شما خواهد بود چون شما احتمالا همه آن دیتا را از دست داده اید ولی مشکل بدتر این است که باز هم این اتفاق خواهد افتاد  و هر بار که با این حساب کاربری به این سیستم لاگین کنید همه محتوای پروفایل را خالی خواهید دید.

علت اصلی این مشکل دسترسی نداشتن سیستم به پوشه پروفایل کاربر است که دلایل متعددی میتواند داشته باشد. مثلا اگر سیستم شما در یک شبکه کامپیوتری است ممکن است که در زمان راه اندازی شبکه‌ی کامپیوتری شرکت شما، محل ذخیره پروفایل کاربران جایی غیر از خود سیستم محلی تعیین شده باشد و الان شما در زمان لاگین، به آن مسیر دسترسی نداشته باشید.

ولی اگر محل ذخیره پروفایل شما روی سیستم محلی بوده ولی الان به آن دسترسی ندارید امکان دارد پوشه پروفایل کاربر که در مسیر C:\Users قرار داشته توسط کاربر دیگری پاک شده باشد و سیستم با توجه به یوز و پسورد صحیح کاربرد که در سیستم ذخیره شده اجازه لاگین به کاربر میدهد اما چون پوشه پروفایل را  پیدا نمیکند و از طرفی اطلاعات پروفایل کاربر در رجستری ذخیره شده است، برای کاربر یک Temporary Profile یا پروفایل موقتی ایجاد میکند و چون این پروفایل یک پروفایل کاربر موقت است، پس بعد از Log off تمام تنظیمات نرم افزارها و فایلهای ذخیره شده در پروفایل این کاربر پاک خواهد شد.

در این صورت سیستم بعد از لاگین کردن در قسمت نوتیفیکشن به شما این را اعلام خواهد کرد. البته این مشکل بیشتر در نسخه های ویندوز 7 دیده میشد.

مشکل ایجاد Temporary Profile در ویندوز

روش رفع مشکل لاگین به صورت کاربر موقت

برای رفع این مشکل در Run برای دسترسی به قسمت رجستری عبارت regedit را تایپ کنید تا وارد قسمت Registry editor شوید سپس به مسیر :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList

ProfileList در رجستری ویندوز

در اینجا به سه پوشه اول کاری نداشته باشید و تنظیمات آنرا تغییر ندهید. در پوشه های بعدی دنبال پوشه کاربر مورد نظر باشید و بعد از پیدا کردن آن آنرا Delete کنید.

برای پیدا کردن پوشه یوزر مورد نظر مانند تصویر زیر، روی هر کدام از پوشه های موجود در سمت چپ که کلیک کنید در باکس مقابل مشخصات ثبت شده آن یوزر در رجستری را مشاهده میکنید. سپس وارد پوشه های Users در درایو C شوید و پوشه مربوط به کاربر و پوشه TEMP را هم پاک کنید.

رفع مشکل لاگین به صورت کاربر موقت یا Temporary Profile در ویندوز

بعد از انجام این کارهای اگر سیستم را ریستارت کنید سیستم دوباره برای کاربر یک پروفایل ایجاد میکند ولی این بار پروفایل به صورت موقت نخواهد بود و در لاگین های بعدی بدون مشکل به پروفایل کاربر دسترسی خواهید داشت.