استفاده از پورت USB در زمان خاموشی کامپیوتر برای شارژ

استفاده-از-پورتهای-usb-کامپیوتر-خاموش-برای شارژ موبایل

یکی از تنظیماتی که در ویندوز 8 ،8.1 و 10 وجود دارد و در ویندوز 7 نبود قابلیت Fast Startup است. از مزایای این ویژگی امکان استفاده از پورت USB زمان خاموشی کامپیوتر برای شارژ موبایل یا دستگاه‌های دیگر است.

زمانی که این قابلیت فعال می شود، بخشی از محتوای حافظه یا RAM (شامل فایل های سیستمی و درایور device ها) را قبل اتمام session کاربر به فایل hibernation که روی دیسک یا حافظه دایمی سیستم است، منتقل میکند و این کار باعث خواهد شد که سیستم شما در زمان روشن شدن به این فایل مراجعه کرده و همه درایورهای سخت افزار ها و فایلهای سیستمی را از این فایل لود کند و در نتیجه خیلی سریعتر راه اندازی شود.

این کار یعنی در ازای مصرف برق سرعت بوت سریعتر و نیز قابلیت استفاده از پورت های کامپیوتر در زمان خاموشی را برای شارژ داشته باشیم.

از مضرات آن مصرف برق در زمان خاموشی و روشن بودن لامپ موس و کیبورد است که تا زمانی برق ورودی به پاور را قطع نکنید، روشن خواهند بود و از مزایای آن هم قابلیت استفاده از پورت USB برای شارژ در زمان خاموشی کامپیوتر و نیز راه اندازی سریعتر سیستم در زمان روشن کردن است. برای دیدن و تغییر این تنظیمات میتوان از کنترل پنل وارد  کنسول Power Options شد و از انجا گزینه Choose What the Power buttons do را انتخاب کرده و

Choose What the Power buttons do

در پنجره بعد روی گزینه Change settings that are currently unavailable تا امکان تغییر در تنظیمات موجود ممکن شود.

Change settings that are currently unavailable

اکنون با زدن چک باکس گزینه اول، قابلیت Fast startup فعال و در صورت برداشتن آن این قابلیت غیرفعال میشود.

Turn on fast startup