خدمات راه اندازی و پشتیبانی شبکه و کامپیوتر تهران

خدمات کابل کشی شبکه و کابل کشی تلفن سانترال

خدمات کابل کشی شبکه و تلفن سانترال از دیگر خدمات گروه استاد شبکه است که با بیش از 10 سال تجربه در حال ارائه آن می باشد. کابل کشی شبکه برای اتصال و انتقال داده ها و اطلاعات بین کامپیوترها، روترها، سوئیچ ها، دوربین ها و سایر تجهیزات شبکه ازطریق کابل انجام می شود. کابل های شبکه حامل یا رسانه ای هستند که داده ها از طریق آنها جریان می یابند. به نصب اصولی و مهندسی شده کابل شبکه بین نود های کاربران، تجهیزات شبکه، سوئیچ ها دوربین های آی پی و سایر مواردی که پورت شبکه دارند، در اصطلاح کابل کشی شبکه گفته می شود.

کابل کشی شبکه یا Network Cabling یکی از مهمترین قسمت هایی است که برای ساخت یک شبکه کامپیوتری نیاز است. برای آشنایی بیشتر با کابل کشی شبکه با ما همراه باشید. 

ابتدا باید بدانید که کابل کشی شبکه عبارت است از نصب و اتصال کابل های شبکه به دستگاه های مختلف شبکه مانند سوییچ ها، روترها و سرورها. کابل های شبکه معمولا برای انتقال اطلاعات بین دستگاه ها استفاده میشوند و برای این منظور باید به صورت صحیح و با رعایت استانداردهای مربوطه نصب شوند. 

استفاده از کابل های شبکه ی با کیفیت و به صورت صحیح میتواند نقش بسزایی در کارایی شبکه داشته باشد. بنابراین در انتخاب کابلهای شبکه و نصب آنها باید به جزئیات دقت کرد و به استانداردهای مربوط توجه کرد. همچنین برای کابل کشی شبکه باید از ابزارهای مناسب و فنی مورد نیاز مانند کانکتور و پچ پنل استفاده کرد. این ابزارها به کاربر این امکان را می دهند تا کابل های شبکه را با دستگاه های مختلف متصل کنند. 

 عدم داشتن تجربه کافی در این زمینه باعث میشود کابل اتصال دستگاه های موجود در شبکه شما دچار مشکل شده یا ارتباط سیستم ها با هم قطع است و نمیتوانید به راحتی با سیستم های موجود در شبکه ارتباط برقرار کنید. کابل کشی شبکه اولین مرحله از راه اندازی شبکه های lan می باشد و هزینه آن بسته به متراژ و حجم کار تعیین میشود. کابل کشی شبکه برای راه اندازی شبکه lan و یا استفاده از ویپ انجام میشود. شما هم میتوانید برای راه اندازی شبکه lan یا رفع مشکلات کابل کشی از خدمات کابل کشی گروه استاد شبکه استفاده کنید.

 

مواردی که میتوانید از خدمات کابل کشی شبکه و تلفن سانترال ما استفاده کنید

اگر نیاز به نصب داکت، ترانک، نصب پچ پنل، آرایش رک، کابل تلفن، سوکت زنی و نصب پریز تلفن و شبکه دارید

اگر به هر دلیل نیاز به اضافه کردن کابل به شبکه خود دارید

اگر به علت تغییر محل شرکت نیاز به انجام کابل کشی شبکه یا تلفن سانترال دارید

اگر در حال راه اندازی محل کار جدید هستید و نیاز به کابل کشی شبکه و یا سانترال دارید

اگر کابل های شبکه شما دوچار مشکل شده و نیاز به تست و رفع مشکل دارید

اگر نیاز به تست ارتباط کابل بین سیستم ها و سوییچ دارید

میتوانید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس برای درخواست خدمات کابل کشی شبکه و تلفن سانترال

شما میتوانید برای اعزام نصاب شبکه به محل و ثبت سفارش کابل کشی شبکه و سانترال در محل خود می‌توانید از طریق تماس با شماره های 

09355213763

02163877763

و اعلام درخواست خود در سریع ترین زمان خدمات کابل کشی شبکه و سانترال مورد نظر خود را در محل دریافت کنید.

 

ساعات کاری نصاب کابل شبکه و تلفن سانترال

برای دریافت خدمات حضوری و اعزام نصاب کابل شبکه به محل خود متیوانید از ساعت 7 صبح تا 9 شب تمام روزهای هفته و ایام تعطیل با ما تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان خدمات شبکه مورد نظر خود را دریافت کنید.

 

دلایل استفاده از خدمات کابل کشی گروه استاد شبکه

استفاده از تکنسین های کابل کشی شبکه ما سبب داشتن شبکه ای پایدار و بدون قطعی و در نتیجه بازدهی بالا و سرعت مناسب در سراسر شبکه شما میشود.

انجام خدمات کابل کشی شبکه و تلفن سانترال توسط افراد غیر متخصص در زمان استفاده باعث بروز مشکلات فراوانی برای شما خواهد شد که از جمله آن قطعی گاه و بیگاه بعضی از دستگاه ها و یا اتصالات و سرگردانی کاربران است. اما نگران نباشید حتی این مشکلات را هم میتوانید از طریق تماس با ما و درخواست اعزام نصاب شبکه گروه استاد شبکه به راحتی رفع کنید.

استفاده از خدمات کابل کشی گروه استاد شبکه به شما در داشتن شبکه ای پایدار و بدون قطعی ارتباط با دستگاه های موجود کمک میکند.

برای تست کابل های ارتباطی شبکه های کامپیوتری در محل و رفع مشکلات کابل کشی شبکه میتوانید از خدمات کامپیوتری گروه استاد شبکه استفاده کنید. گروه استاد شبکه با بیش از 10 سال تجربه و سابقه همکاری و انجام خدمات با بیش از 100 شرکت و مشتری را دارد و شما میتوانید به خیالی آسوده کابل کشی و نیز رفع مشکلات ارتباطی شبکه خود را به ما بسپارید.

اگر دستگاه های موجود در شبکه شما با استفاده از کابل به یکدیگر متصل شده اند ولی امکان برقراری ارتباط با هم را ندارند میتوانید برای عیب یابی و رفع مشکلات کابل کشی و سانترال در محل خود با ما تماس بگیرید. ما خدمات کابل کشی شبکه و رفع مشکلات کابل کشی شبکه را در سریع ترین زمان برای شما انجام میدهیم.

اگر کابل ارتباطی دستگا های شما دچار قطعی شده و نیاز به تعویض و یا اضافه کردن طول کابل شبکه دستگاه های خود را دارید برای تعویض کابل شبکه یا تعویض سوکت کابل شبکه و نصب کیستون شبکه با ما تماس بگیرید تا این مشکلات را در سریع ترین زمان برای شما رفع کنیم.

ممکن است بعضی از سوکت های کابل های شبکه سیستم های شما، معیوب یا دچار قطع یا پارگی شده باشند که این خود باعث بروز قطعی در شبکه خواهد شد برای رفع این مشکل با ما تماس بگیرید تا مشکل کابل کشی شبکه شما در سریع ترین زمان رفع شود.

 

 

 

کابل کشی شبکه

 

 

مراحل اجرای کابل کشی شبکه و سانترال

طراحی نقشه برای محل عبور کابل قبل از شروع عملیات انجام میشود و در آن بهترین مسیر عبور کابل را با در نظر گرفتن آینده نگری های لازم آن و نیز مکان سایر تجهیزات مشخص می شود.

عملیات داکت و ترانک کشی شبکه بعد از طراحی نقشه شبکه شروع میشود و باعث زیبایی و حفظ کابلهای مورد استفاده در شبکه میشود. نصب پچ پنل و آرایش رک هم برای مرتب بودن کابلها در داخل رک انجام میشود.

نصب نودها، پریزها، کیستون‌ها و …

نصب نودها ، پریزهای شبکه و برق و کیستونها روی ترانکها و نصب سخت افزار شبکه تقریبا مرحله آخر عملیات پسیو شبکه است که انجام میشود.

نصب دوربین مداربسته تحت شبکه

با توجه به افزایش استفاده از دوربینهای مداربسته و کارآیی آنها و نیز تنوع دوربینها و موارد مختلف استفاده از آنها میتوانید برای نصب انواع دوربین های مدار بسته با گروه استاد شبکه تماس بگیرید.

نصب رک و تجهیزات داخل آن مانند سوئیچ،اکسس پوینت، روتر، سرور، UPS و …

اسمبل کردن رک و نصب تجیهزات داخل آن از جمله خدمات پسیو شبکه است که توسط گروه استاد شبکه انجام میشود. رک های معمولا در دو نوع اصلی ایستاده و دیواری با اندازه های مختلف وجود دارند که بسته به مکان از آنها استفاده میشود. قطعات اصلی رکها شامل موارد زیر است:

FAN خنک کننده: برای خنک نگه داشتن اجزای داخلی رک است که معمولاً در سقف آن نصب میشود.
ماژول برق یا Power Module: قطعه ای که تعدادی پریز برق روی آن به منظور تغذیه اجزای داخلی رک بهخصوص سوییچ و سرور نصب شده است.

سینی یا Shelf: برای جداسازی بخش های مختلف در رک و قرار دادن تجهیزاتی مانند سوییچ، مسیریاب یا Router و یا صفحه نمایش سرور روی آنها استفاده میشود. 
دماسنج یا Thermometer: این قطعه دمای رک را اندازه گیری میکند و روی نشانگرهای دیجیتالی خود نمایش میدهد. این حرارت سنجها دارای حافظه هستند و در صورت رسیدن دما به درجه مشخص شده فن های رک را روشن میکنند.

انواع کابل های شبکه قابل استفاده در شبکه داخلی

انواع کابل شبکه

معمولا در کابل کشی شبکه از کابل های زوج بهم تابیده یا Twisted Pair استفاده میشود. این کابل ها از 8 رشته سیم که به صورت 2 تایی به هم پیچیده شده اند تشکیل شده است به همین دلیل به آنها کابل های زوج بهم تابیده میگویند. رنگ‌های هر سیم با یکدیگر متفاوت است. روی هر سمت کابل های شبکه زوج به هم تابیده سوکت RJ۴۵ نصب و استفاده می‌شود. دستگاه‌های شبکه هم برای استفاده از این کابل ها دارای درگاه‌ یا پورت RJ۴۵ هستند.

نوع طبقه بندی انواع کابل های زوج بهم تابیده را با توجه CAT آن میتوان مشخص کرد. این طبقه بندی از CAT 1 شروع میشود و فعلا تا CAT 8.2 ادامه داشته و در آینده شاید رده بندی های بالاتری هم برای این کابل ها عرضه شود.

 الان بیشتر از کابل‌های Cat5e , Cat5 و Cat6 و Cat7 استفاده می‌شود. هرچه شماره رده بندی این کابل ها بالاتر باشد، استاندارد و نوع کابل جدیدتر می‌شود. کابل‌های جدیدتر از سرعت بیشتر و پهنای‌باند بالاتری سود می‌برند ولی از کابل‌های پایین‌تر از خود هم پشتیبانی می‌کنند. معمولا در این کابل ها هرچه سیم‌ها بیشتر دور همدیگر تابیده شده باشند؛ سرعت‌شان بالاتر و در رده بالاتری قرار میگیرند.

این کابل‌ها به غیر از سرعت و نوع سیم‌پیچی، تفاوت‌های دیگری هم با هم دارند و به چند دسته UTP و STP یا SSTP و FTP تقسیم می‌شوند:

کابلهای UTP  مخفف Unshielded Twisted Pair است و به کابل‌هایی گفته می‌شود که زوج سیم‌های به هم تابیده بدون کاور یا شیلد مجزا هستند.

کابل STP: مخفف Shielded Twisted Pairs و به کابل‌هایی گفته می‌شود که زوج سیم‌های به هم تابیده شده از کاور یا شیلد مجزا استفاده می‌کنند. شیلد ممکن است دور خود سیم‌های زوجی یا دور کل سیم‌ها یا دور ۴ تا از سیم‌ها باشد.

کابل FTP: مخفف Foiled Twisted Pairs است و به جای شیلد از فویل آلومینیومی استفاده شده است.

کابل SFTP: در این نوع کابل، هم از شیلد و هم از فویل برای دور سیم‌ها استفاده شده است.

کابل SSTP: مخفف Shielded Shielded Twisted Pairs است و از دو سری شیلد برای پیچیدن دور سیم زوج‌ها بهره می‌گیرند.

بنابراین؛ وقتی می‌گویند کابل Cat۵ UTP یعنی یک کابل شبکه LAN از نوع ۵ بدون شیلد. کابل Cat۷ STP نیز یک کابل شبکه LAN از نوع ۷ با شیلد است.

برخی اوقات در ساخت کابل‌ها از فناوری‌های دیگری هم استفاده می‌شود که سعی می‌کنند با حروفی آن را مشخص کنند:

e: مخفف عبارت Enhanced و به معنی بهبودیافته است. معمولا اگر کابل Cat۵ را در برابر نویز مقاوم‌تر کنند و کارایی بهتری داشته باشد؛ به آن کابل Cat۵e میگویند. پس Cat۵e همان کابل Cat۵ با قدرت ضدنویز بیشتر است تا سرعت و کیفیت بهتری در داخل شبکه داشته باشد.

a: مخفف عبارت Augmentad است. در کابل‌های سری ۶ اگر سرعت کلاک پالس‌ها را از ۲۵۰ مگاهرتز به ۵۰۰ مگاهرتز افزایش دهند؛ کابل Cat۶a ساخته می‌شود.

به طور کلی انواع مختلف کابلهای Twisted Pairs شبکه از لحاظ لایه های حفاظتی در برابر اثرات القایی یا EMI به شرح زیر می باشند:

1- UTP          چهار زوج بهم تابیده

2-  U/FTP      چهار زوج بهم تابیده + یک لایه فویل دور هر زوج

3-  F/UTP      چهار زوج بهم تابیده + یک لایه فویل دور چهار زوج

4- S/UTP       چهار زوج بهم تابیده + یک لایه شیلد بافته شده دور چهار زوج

5-  SF/UTP    چهار زوج بهم تابیده +یک لایه فویل و شیلد دور چهار زوج

6-  F/FTP      چهار زوج بهم تابیده + یک لایه فویل دور هر زوج + یک لایه فویل دور چهار زوج

7- S/FTP       چهار زوج بهم تابیده + یک لایه فویل دور هر زوج + یک لایه شیلد دور چهار زوج

8- SF/FTP     چهار زوج بهم تابیده + یک لایه فویل دور هر زوج + یک لایه فویل و شیلد دور چهار زوج

غیر از اثرات القایی خارجی  یا EMI ، عوامل محیطی نیز ممکن است سبب آسیب دیدن کابل شبکه گردد. به همین علت ابتدا باید کابل شبکه مناسب با محیط را انتخاب کنید. 

 

شماره تماس برای درخواست خدمات کابل کشی شبکه و سانترال

شما میتوانید برای اعزام نصاب شبکه به محل و ثبت سفارش کابل کشی شبکه و سانترال در محل خود می‌توانید از طریق تماس با شماره های 

09355213763

02163877763

و اعلام درخواست خود در سریع ترین زمان خدمات کابل کشی شبکه و سانترال مورد نظر خود را در محل دریافت کنید.

 

 اجرت خدمات کابل کشی شبکه و سانترال در تهران

کابل کشی متری 10 تا 15 هزار تومان
داکت کشی متری 20 هزار تومان
نصب ترانک و اتصالات متری 30 هزار تومان
سربندی دو سر سوکت و کیستون 40 هزار تومان
نصب پریز رو کار و ترانکینگ 40 هزار تومان
نصب پریز دوقلو شبکه و تلفن 30 هزار تومان
سربندی کابل تلفن سوکت و کیستون 20 هزار تومان
پچ کورد دوسر سوکت 30 هزار تومان
نصب پج پنل 24 پورت 500 هزار تومان
بستن تجهیزات بر روی رک 300 هزار تومان
—————————————————
قیمت کابل کشی شبکهUTP متر 7،000 13،000
قیمت کابل کشی شبکه U/FTP متر 7,500 14,000
قیمت کابل کشی شبکه F/FTP متر 8,000 15,000
قیمت کابل کشی شبکه S/FTP متر 8,500 16,000
قیمت کابل کشی شبکه SF/UTP متر 8,000 15,000
قیمت کابل کشی شبکه S/UTP متر 8,000 15,000
قیمت کابل کشی شبکه F/UTP متر 8,000 15,000
————————————————————–
اجرت سیم کشی برق
قیمت نصب کلید مینیاتوری 30,000 تا 60,000 هزار تومان
قیمت نصب جعبه کلید مینیاتوری 500,000 تا 1,500,000 هزار تومان

قیمت سیم کشی برق 1 در 1.5 متر 8,000 تا 12,000
قیمت سیم کشی برق 1 در 2.5 متر 9,000 تا 13,000
قیمت سیم کشی برق 1 در 6 متر 11,000 تا 14,000
قیمت سیم کشی برق 2 در 1 متر 8,500 تا 12,500
قیمت سیم کشی برق 2 در 2.5 متر 12,000 تا 16,000
قیمت کابل کشی برق 2 در 1.5 متر 10,000 تا 14,000
قیمت کابل کشی برق 2 در 2.5 متر 11,000 تا 15,000
قیمت کابل کشی برق 2 در 4 متر 12,000 تا 16,000
قیمت کابل کشی برق 2 در 6 متر 13,000 تا 17,000
قیمت کابل کشی برق 2 در 10 متر 14,500 تا 19,000
قیمت کابل کشی برق 4 در 16 متر 16,500 تا 21,500
————————————————————————————-
تلفن
قیمت کابل کشی تلفن 2 زوج متر 6,000 12,000
قیمت کابل کشی تلفن 4 زوج متر 6,500 13,000
قیمت کابل کشی تلفن 10 زوج متر 7,000 14,000
قیمت کابل کشی تلفن 20 زوج متر 8,000 16,500
———————————————————————————
کابل دوربین
قیمت کابل کشی کواکسیال قطر 6 متر 7,000 13,000
قیمت کابل کشی کواکسیال ترکیبی قطر 6 و 0.5 متر 7,500 14,000
قیمت کابل کشی کواکسیال قطر 7 متر 7,500 14,000
قیمت کابل کشی کواکسیال ترکیبی قطر 7 و 0.5 متر 8,000 15,500
—————————————————————————————-
داکت کشی وابسته به نوع داکت و شرایط کاری و ارتفا
قیمت داکت کشی نمره 1 در 1 متر 8,000 16,000
قیمت داکت کشی نمره 1 در 1.5 متر 8,500 17,000
قیمت داکت کشی نمره 1.6 در 1.6 متر 9,000 18,000
قیمت داکت کشی نمره 2 در 2 متر 10,000 20,000
قیمت داکت کشی نمره 3 در 1.5 متر 11,000 22,000
قیمت داکت کشی نمره 3 در 3 متر 12,000 24,000
قیمت داکت کشی نمره 3.5 در 4 متر 13,000 26,000
قیمت داکت کشی نمره 4 در 3 متر 13,500 27,000
قیمت داکت کشی نمره 5 در 3 متر 14,000 28,000
قیمت داکت کشی نمره 6 در 4 متر 15,000 30,000
قیمت داکت کشی نمره 9 در 4 متر 16,000 32,000
قیمت داکت کشی نمره 6 در 6 متر 17,000 34,000
قیمت داکت کشی نمره 8 در 4 متر 18,000 36,000
قیمت داکت کشی نمره 8 در 6 متر 19,000 38,000
قیمت داکت کشی نمره 9 در 6 متر 21,000 42,000
قیمت داکت کشی نمره 10 در 40 متر 26,000 52,000
قیمت داکت کشی نمره 10 در 60 متر 29,000 58,000
قیمت داکت کشی نمره 11 در 6 متر 23,000 56,000
—————————————————————————
قیمت نصب پریز تلفن روکار عدد 9,000 13,000
قیمت نصب پریز برق روکار عدد 10,000 13,000
قیمت نصب پریز شبکه روکار عدد 15,000 32,000
————————————————————–
قیمت نصب ماژول تلفن ترانک عدد 10,000 15,000
قیمت نصب ماژول پریز برق ترانک عدد 12,000 18,000
قیمت نصب ماژول شبکه ترانک عدد 16,000 35,000
————————————————————–
قیمت نصب پچ پنل شبکه 24 پورت UTP عدد 350,000 600,000
قیمت نصب پچ پنل شبکه 24 پورت SFTP عدد 500,000 750,000
قیمت نصب پچ پنل تلفن 25 پورت عدد 350,000 500,000
قیمت نصب پچ پنل تلفن 50 پورت عدد 500,000 750,000
قیمت نصب سینی ثابت رک عدد 70,000 150,000
قیمت نصب سینی متحرک رک عدد 80,000 170,000
قیمت نصب ریل سرور خوابیده DL با سرور عدد 100,000 150,000
قیمت نصب فیزیکی سوئیچ رک مونت عدد 80,000 140,000
قیمت نصب نگهدارنده کابل Cable Management عدد 50,000 75,000
قیمت نصب پاور ماژول عدد 50,000 75,000
قیمت نصب NVR رک مونت عدد 80,000 120,000
—————————————————————————–
قیمت آرایش رک 6 یونیت عدد 250,000 500,000
قیمت آرایش رک 9 یونیت عدد 300,000 600,000
قیمت آرایش رک 12 یونیت عدد 350,000 700,000
قیمت آرایش رک 14 یونیت عدد 400,000 800,000
قیمت آرایش رک 18 یونیت عدد 450,000 900,000
قیمت آرایش رک 22 یونیت عدد 500,000 1,000,000
قیمت آرایش رک 24 یونیت عدد 550,000 1,100,000
قیمت آرایش رک 30 یونیت عدد 600,000 1,200,000
قیمت آرایش رک 36 یونیت عدد 650,000 1,300,000
قیمت آرایش رک 42 یونیت عدد 700,000 1,400,000
قیمت آرایش رک 44 یونیت عدد 750,000 1,500,000
قیمت آرایش رک 47 یونیت عدد 800,000 1,600,000
——————————————————————–
قیمت نصب فیزیکی اکسزپونت روی سقف عدد 120,000 190,000
قیمت نصب فیزیکی اکسزپوینت روی دیوار عدد 90,000 200,000
قیمت نصب فیزیکی دوربین ثابت روی سقف عدد 130,000 220,000
قیمت نصب فیزیکی دوربین متحرک روی سقف عدد 250,000 450,000
قیمت نصب فیزیکی دوربین روی دیوار عدد 100,000 180,000
قیمت لوله کشی فلکسی متر 9,000 22,000
قیمت لوله کشی گالوانیزه متر 9,000 22,000
——————————————————————
قیمت نصب سینی کابل 5 سانتی متر 10,000 15,000
قیمت نصب سینی کابل 10 سانتی متر 12,000 19,000
قیمت نصب سینی کابل 15 سانتی متر 14,000 23,000
قیمت نصب سینی کابل 20 سانتی متر 16,000 27,000
قیمت نصب سینی کابل 25 سانتی متر 18,000 31,000
قیمت نصب سینی کابل 30 سانتی متر 20,000 35,000
قیمت نصب سینی کابل 40 سانتی متر 24,000 43,000
قیمت نصب سینی کابل 50 سانتی متر 28,000 51,000
قیمت نصب سینی کابل 60 سانتی متر 32,000 59,000

برای درخواست خدمات کابل کشی در مناطق شمال تهران، کابل کشی غرب تهران، کابل کشی شرق تهران، کابل کشی مرکز تهران، کابل کشی جنوب تهران و کابل کشی حومه تهران میتوانید با ما تماس بگیرید.

خلاصه
product image
رتبه بندی
1star1star1star1star1star
رتبه کاربر
5 based on 20 votes
نام شرکت
Lanmaster.ir
نام خدمات یا محصول
خدمات کابل کشی شبکه و سانترال
قیمت
IRR 500000
دسترسی به خدمات یا محصول
Pre-Order Only