کابل کشی شبکه، خدمات پسیو شبکه در تهران

خدمات پسیو شبکه در تهران از دیگر خدمات شرکت خدمات پشتیبانی شبکه و کامپیوتر گروه استاد شبکه است که با بیش از 10 سال تجربه در حال ارائه آن می باشیم. کابل کشی شبکه برای اتصال و انتقال داده ها و اطلاعات بین کامپیوترها، روترها، سوئیچ ها، دوربین ها و سایر تجهیزات شبکه ازطریق کابل انجام می شود.

کابل های شبکه حامل یا رسانه ای هستند که داده ها از طریق آنها جریان می یابند. به نصب اصولی و مهندسی شده کابل شبکه بین نود های کاربران، تجهیزات شبکه، سوئیچ ها دوربین های آی پی و سایر مواردی که پورت شبکه دارند، در اصطلاح کابل کشی شبکه گفته می شود.

همچنین خدمات نصب و جمع آوری کابل کشی تلفن سانترال هم از دیگر خدمات ما می باشد که در صورت درخواست به مشتریان ارائه میشود.

6 مورد از خدمات پسیو شبکه در تهران

خدمات پسیو شبکه در تهران
  •  جمع آوری کابل و ترانک و کیستون‌ و نصب و استقرار در محل جدید
  • کابل کشی دوربین‌های آنالوگ و آی‌پی
  • خدمات نصب داکت، ترانک، نصب پچ پنل، آرایش رک
  • کابل کشی شبکه و سانترال، سوکت زنی، نصب پریز تلفن و شبکه 
  • اضافه کردن کابل شبکه
  • تست و رفع مشکل اتصالات و کابل‌های شبکه

میتوانید با ما تماس بگیرید.  

مزایای استفاده از خدمات پسیو شبکه در تهران گروه استاد شبکه

استفاده از تکنسین های کابل کشی شبکه ما سبب داشتن شبکه ای پایدار و بدون قطعی و در نتیجه بازدهی بالا و سرعت مناسب در سراسر شبکه شما میشود.انجام خدمات کابل کشی شبکه و تلفن سانترال توسط افراد غیر متخصص در زمان استفاده باعث بروز مشکلات فراوانی برای شما خواهد شد که از جمله آن قطعی گاه و بیگاه بعضی از دستگاه ها و یا اتصالات و سرگردانی کاربران است.

اما نگران نباشید حتی این مشکلات را هم میتوانید از طریق تماس با ما و درخواست اعزام نصاب شبکه گروه استاد شبکه به راحتی رفع کنید. استفاده از خدمات کابل کشی گروه استاد شبکه به شما در داشتن شبکه ای پایدار و بدون قطعی ارتباط با دستگاه های موجود کمک میکند.

برای تست کابل های ارتباطی شبکه های کامپیوتری در محل و رفع مشکلات کابل کشی شبکه میتوانید از خدمات کامپیوتری گروه استاد شبکه استفاده کنید.

گروه استاد شبکه بیش از 10 سال تجربه و سابقه همکاری و ارائه خدمات به بیش از 100 شرکت و مشتری را دارد و شما میتوانید با خیالی آسوده کابل کشی و نیز رفع مشکلات ارتباطی شبکه خود را به ما بسپارید.

اگر دستگاه های موجود در شبکه شما با استفاده از کابل به یکدیگر متصل شده اند ولی امکان برقراری ارتباط با هم را ندارند میتوانید برای عیب یابی و رفع مشکلات کابل کشی و سانترال در محل خود با ما تماس بگیرید. ما خدمات کابل کشی شبکه و رفع مشکلات کابل کشی شبکه را در سریع ترین زمان برای شما انجام میدهیم.

اگر کابل ارتباطی دستگا های شما دچار قطعی شده و نیاز به تعویض و یا اضافه کردن طول کابل شبکه دستگاه های خود را دارید برای تعویض کابل شبکه یا تعویض سوکت کابل شبکه و نصب کیستون شبکه با ما تماس بگیرید تا این مشکلات را در سریع ترین زمان برای شما رفع کنیم.

ممکن است بعضی از سوکت های کابل های شبکه سیستم های شما، معیوب یا دچار قطع یا پارگی شده باشند که این خود باعث بروز قطعی در شبکه خواهد شد برای رفع این مشکل با ما تماس بگیرید تا مشکل کابل کشی شبکه شما در سریع ترین زمان رفع شود.

موارد مهم قبل از کابل کشی شبکه

کابل کشی شبکه یکی از مهمترین قسمت هایی است که برای ساخت یک شبکه کامپیوتری پایدار نیاز است. برای آشنایی بیشتر با کابل کشی شبکه با ما همراه باشید. 

ابتدا باید بدانید که خدمات کابل کشی شبکه عبارت است از نصب و اتصال کابل های شبکه به دستگاه های مختلف شبکه مانند سوییچ ها، روترها و سرورها می‌باشد. کابل های شبکه معمولا برای انتقال اطلاعات بین دستگاه ها استفاده میشوند و برای این منظور باید به صورت صحیح و با رعایت استانداردهای مربوطه نصب شوند. 

استفاده از کابل های شبکه‌ی با کیفیت و به صورت صحیح میتواند نقش بسزایی در کارایی شبکه داشته باشد. بنابراین در انتخاب کابل‌های شبکه و نصب آنها باید به جزئیات دقت کرد و به استانداردهای مربوط توجه کرد. همچنین برای کابل کشی شبکه باید از ابزارهای مناسب و فنی مورد نیاز مانند کانکتور و پچ پنل استفاده کرد. این ابزارها به کاربر این امکان را می دهند تا کابل های شبکه را با دستگاه های مختلف متصل کنند. 

 عدم داشتن تجربه کافی در این زمینه باعث میشود کابل اتصال دستگاه های موجود در شبکه شما دچار مشکل شده یا ارتباط سیستم ها با هم قطع است و نمیتوانید به راحتی با سیستم های موجود در شبکه ارتباط برقرار کنید.

کابل کشی شبکه اولین مرحله از راه اندازی شبکه های lan می باشد و هزینه آن بسته به متراژ و حجم کار تعیین میشود. کابل کشی شبکه برای راه اندازی شبکه lan و یا برای راه اندازی مرکز تلفن ویپ انجام میشود.

شما هم میتوانید برای راه اندازی شبکه lan یا رفع مشکلات کابل کشی از خدمات کابل کشی گروه استاد شبکه استفاده کنید. 

مراحل اجرای کابل کشی شبکه و سانترال

طراحی نقشه برای محل عبور کابل قبل از شروع عملیات انجام میشود و در آن بهترین مسیر عبور کابل را با در نظر گرفتن آینده نگری های لازم آن و نیز مکان سایر تجهیزات مشخص می شود.

عملیات داکت و ترانک کشی شبکه بعد از طراحی نقشه شبکه شروع میشود و باعث زیبایی و حفظ کابلهای مورد استفاده در شبکه میشود. نصب پچ پنل و آرایش رک هم برای مرتب بودن کابلها در داخل رک انجام میشود.

سپس عملیات کابل کشی انجام میشود و سپس نصب نودها ، پریزهای شبکه و پریزهای تلفن و برق و کیستونها روی ترانکها و نصب سخت افزار شبکه تقریبا مرحله آخر عملیات پسیو شبکه است که انجام میشود. 

نصب دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه

با توجه به افزایش استفاده از دوربینهای مداربسته و کارآیی آنها و نیز تنوع دوربینها و موارد مختلف استفاده از آنها میتوانید برای نصب انواع دوربین های مدار بسته آنالوگ و آی پی با گروه استاد شبکه تماس بگیرید. 

نصب رک و تجهیزات داخل آن مانند سوئیچ،اکسس پوینت، روتر، سرور …

تعرفه کابل کشی شبکه

اسمبل کردن رک و نصب سایر تجیهزات شبکه از جمله خدمات پسیو شبکه در تهران است که توسط گروه استاد شبکه انجام میشود.

رک های معمولا در دو نوع اصلی ایستاده و دیواری با اندازه های مختلف وجود دارند که بسته به مکان از آنها استفاده میشود. قطعات اصلی رکها شامل موارد زیر است:

FAN خنک کننده: برای خنک نگه داشتن اجزای داخلی رک است که معمولاً در سقف آن نصب میشود.

ماژول برق یا Power Module: قطعه ای که تعدادی پریز برق روی آن به منظور تغذیه اجزای داخلی رک بهخصوص سوییچ و سرور نصب شده است.

سینی یا Shelf: برای جداسازی بخش های مختلف در رک و قرار دادن تجهیزاتی مانند سوییچ، مسیریاب یا Router و یا صفحه نمایش سرور روی آنها استفاده میشود. 

انواع کابل های قابل استفاده در کابل کشی شبکه

قیمت کابل کشی شبکه

 امروزه بیشتر از کابل‌های Cat5e , Cat5 و Cat6 و Cat7 استفاده می‌شود. هرچه شماره رده بندی این کابل ها بالاتر باشد، استاندارد و نوع کابل جدیدتر می‌شود.

کابل‌های جدیدتر از سرعت بیشتر و پهنای‌ باند بالاتری سود می‌برند ولی از کابل‌های پایین‌تر از خود هم پشتیبانی می‌کنند. معمولا در این کابل ها هرچه سیم‌ها بیشتر دور همدیگر تابیده شده باشند؛ سرعت‌شان بالاتر و در رده بالاتری قرار میگیرند.

این کابل‌ها به غیر از سرعت و نوع سیم‌پیچی، تفاوت‌های دیگری هم با هم دارند و به چند دسته UTP و STP یا SSTP و FTP تقسیم می‌شوند.

انواع کابل‌های UTP و STP یا SSTP و FTP

کابلهای UTP  مخفف Unshielded Twisted Pair است و به کابل‌هایی گفته می‌شود که زوج سیم‌های به هم تابیده بدون کاور یا شیلد مجزا هستند.

STP: مخفف Shielded Twisted Pairs و به کابل‌هایی گفته می‌شود که زوج سیم‌های به هم تابیده شده از کاور یا شیلد مجزا استفاده می‌کنند. شیلد ممکن است دور خود سیم‌های زوجی یا دور کل سیم‌ها یا دور ۴ تا از سیم‌ها باشد.

FTP: مخفف Foiled Twisted Pairs است و به جای شیلد از فویل آلومینیومی استفاده شده است.

SFTP: در این نوع کابل، هم از شیلد و هم از فویل برای دور سیم‌ها استفاده شده است.

SSTP: مخفف Shielded Shielded Twisted Pairs است و از دو سری شیلد برای پیچیدن دور سیم زوج‌ها بهره می‌گیرند.

بنابراین؛ وقتی می‌گویند کابل Cat۵ UTP یعنی یک کابل شبکه LAN از نوع ۵ بدون شیلد. کابل Cat۷ STP نیز یک کابل شبکه LAN از نوع ۷ با شیلد است.

برخی اوقات در ساخت کابل‌ها از فناوری‌های دیگری هم استفاده می‌شود که سعی می‌کنند با حروفی آن را مشخص کنند:

e: مخفف عبارت Enhanced و به معنی بهبودیافته است. معمولا اگر کابل Cat۵ را در برابر نویز مقاوم‌تر کنند و کارایی بهتری داشته باشد؛ به آن کابل Cat۵e میگویند. پس Cat۵e همان کابل Cat۵ با قدرت ضدنویز بیشتر است تا سرعت و کیفیت بهتری در داخل شبکه داشته باشد.

a: مخفف عبارت Augmentad است. در کابل‌های سری ۶ اگر سرعت کلاک پالس‌ها را از ۲۵۰ مگاهرتز به ۵۰۰ مگاهرتز افزایش دهند؛ کابل Cat۶a ساخته می‌شود.

به طور کلی انواع مختلف کابلهای Twisted Pairs شبکه از لحاظ لایه های حفاظتی در برابر اثرات القایی یا EMI به شرح زیر می باشند.

انواع مختلف کابلهای Twisted Pairs شبکه

1- UTP          چهار زوج بهم تابیده

2-  U/FTP      چهار زوج بهم تابیده + یک لایه فویل دور هر زوج

3-  F/UTP      چهار زوج بهم تابیده + یک لایه فویل دور چهار زوج

4- S/UTP       چهار زوج بهم تابیده + یک لایه شیلد بافته شده دور چهار زوج

5-  SF/UTP    چهار زوج بهم تابیده +یک لایه فویل و شیلد دور چهار زوج

6-  F/FTP      چهار زوج بهم تابیده + یک لایه فویل دور هر زوج + یک لایه فویل دور چهار زوج

7- S/FTP       چهار زوج بهم تابیده + یک لایه فویل دور هر زوج + یک لایه شیلد دور چهار زوج

8- SF/FTP     چهار زوج بهم تابیده + یک لایه فویل دور هر زوج + یک لایه فویل و شیلد دور چهار زوج

غیر از اثرات القایی خارجی  یا EMI ، عوامل محیطی نیز ممکن است سبب آسیب دیدن کابل شبکه گردد. به همین علت ابتدا باید کابل شبکه مناسب با محیط را انتخاب کنید. 

 اجرت و تعرفه خدمات پسیو شبکه در تهران

نوع خدماتاجرت
کابل کشی شبکه متری15 هزار تومان
داکت کشی متری20 هزار تومان
نصب ترانک و اتصالات متری30 هزار تومان
سربندی دو سر سوکت و کیستون40 هزار تومان
نصب پریز روکار و ترانکینگ40 هزار تومان
نصب پریز دوقلو شبکه و تلفن30 هزار تومان
سربندی کابل تلفن سوکت و کیستون20 هزار تومان
پچ کورد دوسر سوکت30 هزار تومان
نصب پج پنل 24 پورت400 هزار تومان
بستن تجهیزات بر روی رک300 هزار تومان
سیم کشی برق متری15 هزار تومان
کابل کشی تلفن 2 زوج متری12 هزار تومان
کابل کشی تلفن 10 زوج متری14 هزار تومان
قیمت کابل کشی تلفن 20 زوج متری 17 هزار تومان
قیمت کابل کشی کواکسیال متری13 هزار تومان
کابل کشی کواکسیال ترکیبی قطر 7 و 0.5 متری16 هزار تومان
نصب فیزیکی اکسسپوینت روی سقف و دیوار عددی200 هزار تومان
قیمت نصب فیزیکی دوربین ثابت روی سقف یا دیوار عددی220 هزار تومان
نصب فیزیکی دوربین متحرک روی سقف عدد300 هزار تومان
قیمت لوله کشی فلکسی متری9 تا 22 هزار تومان
نصب دستگاه سانترال 300 هزار تومان
آرایش رک 22 یونیت عددی با دو پچ پنل1 میلیون تومان

تعرفه خدمات کابل کشی شبکه و سانترال گروه استاد شبکه