آموزش کامل تغییر یا حذف عکس پروفایل در ویندوز 10

عکس پیشفرض پروفایل ویندوز 10

در ویندوز 10 ممکن است شما برای پروفایل یوزر لوکالی که روی سیستم خود ایجاد کرده اید عکسی انتخاب کرده باشید و بعد از مدتی بخواهید آن عکس را حذف کنید، البته شما میتوانید بجای آن یک عکس دیگر قرار دهید ولی عکسی که قبلا قرار داده اید هم داخل پروفایل شما دیده خواهد شد.

عکسهای پروفایل

برای مشاهده و پاک کردن عکس پروفایل اکانت ویندوز به آدرس زیر در سیستم خود مراجعه کنید:

C:\Users\username\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\AccountPictures 

البته دقت کنید که پوشه AppData داخل پوشه user در آدرس بالا به صورت مخفی است. برای دیده شدن پوشه های Hide در ویندوز باید در پوشه user و یا هر پوشه دیگریاز سربرگ View – گزینه Options-Change Folder And Search Options را انتخاب کنید.

نمایش فایلها و پوشه مخفی

سپس در پنجره باز شده وارد تب View شده و دکمه Show hidden Files Folders and drives رو انتخاب کنید و دکمه OK رو برای تایید فشار دهید تا پوشه های مخفی در سیستم شما قابل مشاهده شود. بعد به مسیر گفته شده در بالا رفته و در اونجا به راحتی عکسی را که میخواهید از پروفایلتون حذف کنید.

برای عوض کردن عکسهای پیشفرض پروفایلها در ویندوز 10 یعنی عکسهایی که شما قرار نداده اید و ویندوز خود آنها را برای یوزها قرار داده است هم میتوانید به مسیر :

C:\ProgramData\Microsoft\User Account Pictures 

بروید و عکسهای پیشفرض یوزها در ویندوز را با عکسهای مورد نظر خودتان عوض کنید.

بهتر است بعد از انجام این کار دوباره در پوشه user و یاهر پوشه دیگریاز سربرگ View گزینه Options-Change Folder And Search Options را انتخاب کنید، و اینبار با انتخاب گزینه Don’t show hidden file, folders or drives پوشه ها و فایلهای hidden را به حالت پیشفرض برگردانید.