خدمات پشتیبانی شبکه و کامپیوتر تهران

خدمات راه اندازی ریموت دسکتاپ خارج از شبکه

راه اندازی ریموت دسکتاپ خارج از شبکه یکی از خدمات شبکه و کامپوتر تهران می باشد که برای دریافت آن میتوانید از طریق تماس با شماره های 

09355213763 

و

02163877763

با ما ارتباط برقرار کنید.

در سیستم عامل ویندوز ساده ترین نرم افزار کلاینت برای دسترسی به دستکتاپ یک ویندوز دیگر در داخل یا خارج شبکه نرم افزار Remote Desktop Client است که در خود سیستم عامل ویندوز تعبیه شده است و میتوانید با استفاده از تب های موجود آن تنظیمات مورد نظر خود را در آن انجام دهید. در ادامه میخواهیم تنظیمات Remote Desktop Client را با هم مرور کنیم.

آموزش انجام تنظیمات Remote Desktop Client

Remote Desktop Client (یا RDC) که معمولا بصورت Mstsc.exe شناخته می شود، اصلی ترین برنامه ایست که کلاینت با استفاده از آن به سرویس Remote Desktop متصل می شوند. برای انجام تنظیمات Remote Desktop Client هم با استفاده از کنسول خودش و هم از طریق Group Policy میتوان اقدام کرد.

در ویندوزهای کلاینتی، RDC در واقع برای remote شدن به سرورها و کلاینت ها دیگر به کار می رود. برای مشاهده و انجام تنظیمات Remote Desktop Client می توانید از مسیر منوی start، All Programs، Accessories و Remote Desktop Connection آن را اجرا کنید. همچنین با تایپ عبارت Mstsc در Run، برنامه اجرا خواهد شد. شکل زیر پنجره مربوط به Remote Desktop Connection را نشان می دهد.

برای دسترسی به تنظیمات Remote Desktop Client می بایست روی گزینه Show Options (گوشه پایین سمت چپ) کلیک کنید. در پنجره ای که باز میشود با 6 سربرگ مواجه خواهید شد:

سربرگ General

در حالت معمول، وقتی شما کنسول RDC را باز می کنید، IP کامپیوتر مقصد (کامپیوتری که می خواهید به آن remote شوید) را وارد کرده و connect میکنید، که پس از چند لحظه از شما یک Username و Password از آن کامپیوتر درخواست می کند تا احراز هویت شوید. این سربرگ، کامپیوتر هدف را برای remote مجدد ذخیره کرده نیازی به تایپ مجدد آنها در مراجعات بعدی نخواهید داشت. دقت کنید که وقتی شما به کامپیوتری remote می شوید، در واقع قصد دارید با یک نام کاربری، همانند شخصی که local وارد سیستم می شود، وارد آن شده و از کامپیوتر استفاده کنید. تنها تفاوت در اینست که شما remote هستید. بنابراین در قسمت Computer، یا باید نام کامل کامپیوتر هدف را تایپ کنید (مانند SERVER01.serversetup.ir)، و یا می بایست IP آن را بنویسید. در قسمت User name نیز باید نام کاربری که روی کامپیوتر مقصد احراز هویت شده است را وارد کنید (در محیط های دامین، اگر هر دو کامیوتر مبدا و مقصد که میخواهید به آن ریموت بزنید عضو دومین باشد نیاز به وارد کردن نام کامل نیست ولی اگر کامپیوتر مقصد عضو دومینی است و شما از یک کامپیوتر ورک گروپ میخواهید به آن ریموت بزنید دقت کنید که نام را بصورت کامل وارد کنید مانند: پس از وارد کردن نام کاربری، هنگامی که connect کنید، از شما پسورد خواسته شده و پس از ورود remote می شوید.

اگر شما به کامپیوتر مقصد همیشه remote می شوید، می توانید آن را بصورت یک آیکون میان بر (shortcut) ایجاد کرده تا در مراجعات بعدی فقط روی آن دابل کلیک کرده و remote شوید. این راه حل برای کارمندانی که هر روز قصد دارند به سرور remote شوند مناسب است. برای این کار، از قسمت Connection Settings روی Save As کلیک کرده و نامی را برای آن انتخاب و در محلی آن را ذخیره کنید (فایل با پسوند .rdp* ذخیره می شود).

سربرگ Display

در قسمت تنظیمات Remote Desktop Client این سربرگ به شما این امکان را می دهد که رزولوشن صفحه و میزان bit depth رنگ را برای کلاینتی که remote شده است (سیستم شما) ، تعیین کنید. به یاد داشته باشید، وقتی شما به کامپیوتری remote می شوید، در واقع از طریق شبکه (کابلی یا وایرلس) desktop آن سیستم را روی مانیتور خود می آورید. بنابراین، بستر شبکه (کابل ها، سوییچ ها، کارت های شبکه و …)، تعداد کاربر همزمانی که به سیستم remote می شوند و سخت افزار آن، در کیفیت تصویر و سرعت کار شما موثر هستند. بنابراین، می توانید از این سربرگ، میزان صفحه نمایش و کیفیت رنگ آن را تعیین کنید.

تب Display در Remote Desktop Connection

سربرگ Local Resources

در این سربرگ می توانید انتخاب کنید که کدامیک از منابع سخت افزاری کامپیوتر شما (مانند Clipboard، پرینترهای local که به سیستم شما مستقیم متصلند و درایو های local) درون session هم قابل استفاده باشند. همچنین می توانید تنظیمات صوتی را با زدن کلید Settings در بخش Remote Audio تغییر دهید. در این صفحه مشخص می کنید که وقتی شما به کامپیوتری remote می شوید و روی آن فایل صوتی را پخش کردید، از بلندگوهای خود سیستم remote پخش شود یا از سیستم شما و یا به کلی صدا قطع شود (از قسمت Remote Audio Playback)! برای ضبط صدا نیز می توانید تعیین کنید که صدای شما از طریق سیستم خود شما ضبط شود یا و میکروفن قطع شود. (Remote Audio Recording)

همچنین از قسمت Keyboard، می توانید به گونه ای تنظیم کنید که کلیدهای ترکیبی مانند Alt+Tab در سیستم remote قابل استفاده شود. برای مثال، گزینه Only when using the full screen به معنای آن است که کلیدهای ترکیبی زمانی قابل استفاده اند که remote را full screen کنید.

در بخش local devices and resources می توانید انتخاب کنید که برای مثال Clipboard و پرینترهای local سیستم شما روی کامپیوتر remote قابل استفاده باشند.

سربرگ Programs

این سربرگ به شما اجازه می دهد تا وقتی ارتباط remote شما آغاز شد، هر برنامه ای که می خواهید بصورت خودکار اجرا شود. برای اینکار کافیست تیک گزینه start the following program on connection را زده و مسیر فایل را وارد کنید. فقط بخاطر داشته باشید که این قسمت، زمانی اجراییست که شما به سرور RD Session Host (همان Terminal server) ریموت شوید.

سربرگ Experience

این سربرگ شما را قادر می سازد تا مواردی گرافیکی (GUI) که قصد دارید بر روی کامپیوتر مقصد (remote) اعمال شود، انتخاب کنید. این گزینه برای مباحث گرافیکی بوده که وقتی بستر شبکه شما کارایی پایینی دارد، هر چه بخواهید remote شما گرافیکی تر باشد سرعت پایین تری خواهید داشت. برای مثال ویژگی های Desktop background و font-smoothing، در واقع نمای ظاهری RD session را افزایش می دهند که کارایی و سرعت شبکه را کاهش می دهند. هنگامی که RDC تشخیص دهد بستر شبکه کارایی پایینی دارد، تنظیمات مربوط به افزایش کارایی remote بطور خودکار انتخاب می شوند.

سربرگ Advanced

با این سربرگ می توانید رفتار کلاینت را نسبت به Server Authentication و Remote Desktop Gateway (یا RD Gateway) مدیریت کنید. Server Authentication یک ویژگیست که بصورت پیشفرض در Remote Desktop Protocol 6.0 به بعد وجود دارد؛ و به گونه ایست که سرور RD Session Host می تواند احراز هویت کلاینتی که قصد remote شدن را دارد، در همان کلاینت انجام دهد. این کار باعث می شود تا به سرور یا کامپیوتر remote درست و مورد نظر خود متصل شوید.

میزان این تاییدیه (server authentication) برای ایجاد ارتباط، بوسیله policy های امنیتی سیستمی که روی سرور تنظیم کرده اید، اندازه گیری می شود. اگر احراز هویت حداقل policy ها را نداشت،در قسمت server authentication سه گزینه پیش رو دارید:

Connect and don`t warn me با این گزینه، اگر Remote Desktop Connection احراز هویت انجام نگیرد، در هر صورت ارتباط برقرار شود.
Warn me با این گزینه، اگر Remote Desktop Connection احراز هویت انجام نگیرد، به شما اطلاع دهد که همچنان می خواهید متصل شوید یا خیر.
Do not connect با این گزینه، اگر Remote Desktop Connection احراز هویت انجام نگیرد، ارتباط برقرار نشود.

در قسمت Connect from anywhere نیز می توانید RD Gateway را پیکربندی کنید. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که یک RD client، از خارج از شبکه شما، تمامی فایروالهای شبکه را گذرانده و به هر تعداد از سرورهای RD Session Host در سازمان متصل شود. و نیز در شبکه های داخلی که از ریموت دسکتاپ Gateway استفاده نمیشود بهتر است که گزینه Do not use RD Gateway را انتخاب کنیم که سریعتر لاگین انجام شود.

همچنین میتوانید برای پیکربندی و انجام تنظیمات سیستمها و سرویسهای شبکه های کامپیوتری خود علاوه بر آموزش های موجود در قسمتهای مختلف سایت از خدمات کامپیوتری و خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری که توسط گروه استاد شبکه ارایه میشود استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
5/5