خدمات پشتیبانی کامپیوتر و شبکه در محل مشتری

تغییر تنظیمات پیش فرض پروفایل کاربران در ویندوز 10

یکی از کارهای زمانبر بعد از نصب ویندوز برای کاربران تنظیمات مربوط به نرم افزارها و پروفایل کاربر است که همیشه بعد از لاگین کردن هر کاربر جدید در یک سیستم باید انجام داد.

برای راحتی کار و اینکه مجبور نباشید این تنظیمات را برای هر کاربر به صورت جداگانه انجام دهید باید پروفایل پیشفرض برای کاربران را مطابق با نیازهای خودتان تنظیم کنید تا مجبور نباشید این کار را به ازای هر کاربر دوباره تنظیم کنید.

برای این کار در ویندوز 10 با یک User که دسترسی ادمین دارد یک بار تمام تنظیمات مورد نظر را انجام دهید سپس با آن یوز Log off کنید و با یک یوز دیگر که او هم باید دسترسی ادمین داشته باشد به سیستم لاگین کنید و در پوشه Users در درایو C بروید و پوشه Default را که برای ایجاد پروفایلهای جدید در ویندوز استفاده میشود rename کنید البته یادتون باشه که پوشه Default در پوشه Users به صورت پیش فرض Hide است و باید ابتدا آن را  از حالت Hide خارج کنید و سپس اسم پوشه کاربری که تنظیمات پروفایلش رو مطابق با نیازتون انجام داده بود  تبدیل به Default کنید.

سپس تنظیمات پرمیژن این پوشه Default جدید را مطابق پوشه قبلی که حالا rename شده انجام دهید.

به همین راحتی الان هر کاربرجدیدی که بخواهد به این سیستم لاگین کند تنظیماتی را که شما برای آن یوز انجام داده اید دریافت خواهد کرد.

نیاز به انجام هیچ کار دیگری هم نیست. برای کاربرهایی هم که قبلا لاگین کردن و پروفایل براشون ایجاد شده پوشه کاربر رو از توی پوشه users پاک کنید البته قبلش مطمین شوید که توی پروفایلش فایل یا پوشه مهمی نباشد و اگه هم بود اونا رو یک جای دیگه رو سیستم ذخیره کنید سپس توی رجستری به مسیر :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList

بروید و کاربر را حذف کنید . برای انجام درست این کار رفع مشکل لاگین به صورت کاربر موقت را بخوانید.

دوباره که آن کاربر لاگین کند پروفایل جدیدی مطابق با تنظیماتی که انجام دادین براش ایجاد خواهد شد.

همچنین میتوانید برای پیکربندی و انجام تنظیمات سیستمها و سرویسهای شبکه های کامپیوتری خود علاوه بر آموزش های موجود در قسمتهای مختلف سایت از خدمات کامپیوتری و خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری که توسط گروه استاد شبکه ارایه میشود استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
5/5