خدمات راه اندازی و پشتیبانی شبکه و کامپیوتر تهران

اجرای کابل کشی شبکه و سانترال تمام تهران

 

کابل کشی شبکه برای اتصال و انتقال داده ها و اطلاعات بین کامپیوترها، روترها، سوئیچ ها، دوربین ها و سایر تجهیزات شبکه ازطریق کابل انجام می شود. کابل های شبکه حامل یا رسانه ای هستند که داده ها از طریق آنها جریان می یابند. به نصب اصولی و مهندسی شده کابل شبکه بین نود های کاربران، تجهیزات شبکه، سوئیچ ها دوربین های آی پی و سایر مواردی که پورت شبکه دارند، در اصطلاح کابل کشی شبکه گفته می شود.

نصب و اجرای کابل کشی شبکه و سانترال رفع و مشکلات کابل کشی شبکه و سانترال از جمله خدمات پسیو شبکه است که توسط گروه استاد شبکه با بیش از ده سال تجربه انجام میشود. کابل کشی شبکه لازمه داشتن شبکه ای پرسرعت و بدون مشکل است. خدمات کابل کشی جزو زیرساخت یک شبکه است و پیاده سازی اصولی آن نیاز به استفاده از تجهیزات مرغوب و استفاده از کارشناسان پسیو با تجربه دارد. 

 عدم داشتن تجربه کافی در این زمینه باعث میشود کابل اتصال دستگاه های موجود در شبکه شما دچار مشکل شده یا ارتباط سیستم ها با هم قطع است و نمیتوانید به راحتی با سیستم های موجود در شبکه ارتباط برقرار کنید. کابل کشی شبکه اولین مرحله از راه اندازی شبکه های lan می باشد و هزینه آن بسته به متراژ و حجم کار تعیین میشود. کابل کشی شبکه برای راه اندازی شبکه lan و یا استفاده از ویپ انجام میشود. شما هم میتوانید برای راه اندازی شبکه lan یا رفع مشکلات کابل کشی از خدمات کابل کشی گروه استاد شبکه استفاده کنید.

 

مواردی که میتوانید از خدمات کابل کشی شبکه و سانترال ما استفاده کنید

اگر نیاز به نصب داکت، ترانک، نصب پچ پنل، آرایش رک، کابل تلفن، سوکت زنی و نصب پریز تلفن و شبکه دارید

اگر به هر دلیل نیاز به اضافه کردن کابل به شبکه خود دارید

اگر به علت تغییر محل شرکت نیاز به انجام کابل کشی شبکه یا تلفن سانترال دارید

اگر در حال راه اندازی محل کار جدید هستید و نیاز به کابل کشی شبکه و یا سانترال دارید

اگر کابل های شبکه شما دوچار مشکل شده و نیاز به تست و رفع مشکل دارید

اگر نیاز به تست ارتباط کابل بین سیستم ها و سوییچ دارید

میتوانید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس برای درخواست خدمات کابل کشی شبکه و سانترال

شما میتوانید برای اعزام نصاب شبکه به محل و ثبت سفارش کابل کشی شبکه و سانترال در محل خود می‌توانید از طریق تماس با شماره های 

09355213763

02163877763

و اعلام درخواست خود در سریع ترین زمان خدمات کابل کشی شبکه و سانترال مورد نظر خود را در محل دریافت کنید.

 

ساعات کاری نصاب کابل شبکه و سانترال

برای دریافت خدمات حضوری و اعزام نصاب کابل شبکه به محل خود متیوانید از ساعت 7 صبح تا 9 شب تمام روزهای هفته و ایام تعطیل با ما تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان خدمات شبکه مورد نظر خود را دریافت کنید.

 

دلایل استفاده از خدمات کابل کشی گروه استاد شبکه

استفاده از تکنسین های کابل کشی شبکه ما سبب داشتن شبکه ای پایدار و بدون قطعی و در نتیجه بازدهی بالا و سرعت مناسب در سراسر شبکه شما میشود. 

کابل کشی شبکه توسط افراد غیر متخصص در زمان استفاده باعث بروز مشکلات فراوانی برای شما خواهد شد که از جمله آن قطعی گاه و بیگاه بعضی از دستگاه ها و یا اتصالات و سرگردانی کاربران است. اما نگران نباشید حتی این مشکلات را هم میتوانید از طریق تماس با ما و درخواست اعزام نصاب شبکه گروه استاد شبکه به راحتی رفع کنید.

استفاده از خدمات کابل کشی گروه استاد شبکه به شما در داشتن شبکه ای پایدار و بدون قطعی ارتباط با دستگاه های موجود کمک میکند.

برای تست کابل های ارتباطی شبکه های کامپیوتری در محل و رفع مشکلات کابل کشی شبکه میتوانید از خدمات کامپیوتری گروه استاد شبکه استفاده کنید. گروه استاد شبکه با بیش از 10 سال تجربه و سابقه همکاری و انجام خدمات با بیش از 100 شرکت و مشتری را دارد و شما میتوانید به خیالی آسوده کابل کشی و نیز رفع مشکلات ارتباطی شبکه خود را به ما بسپارید.

اگر دستگاه های موجود در شبکه شما با استفاده از کابل به یکدیگر متصل شده اند ولی امکان برقراری ارتباط با هم را ندارند میتوانید برای عیب یابی و رفع مشکلات کابل کشی و سانترال در محل خود با ما تماس بگیرید. ما خدمات کابل کشی شبکه و رفع مشکلات کابل کشی شبکه را در سریع ترین زمان برای شما انجام میدهیم.

اگر کابل ارتباطی دستگا های شما دچار قطعی شده و نیاز به تعویض و یا اضافه کردن طول کابل شبکه دستگاه های خود را دارید برای تعویض کابل شبکه یا تعویض سوکت کابل شبکه و نصب کیستون شبکه با ما تماس بگیرید تا این مشکلات را در سریع ترین زمان برای شما رفع کنیم.

ممکن است بعضی از سوکت های کابل های شبکه سیستم های شما، معیوب یا دچار قطع یا پارگی شده باشند که این خود باعث بروز قطعی در شبکه خواهد شد برای رفع این مشکل با ما تماس بگیرید تا مشکل کابل کشی شبکه شما در سریع ترین زمان رفع شود.

 

 

 

کابل کشی شبکه

 

 

مراحل اجرای کابل کشی شبکه و سانترال

طراحی نقشه برای محل عبور کابل قبل از شروع عملیات انجام میشود و در آن بهترین مسیر عبور کابل را با در نظر گرفتن آینده نگری های لازم آن و نیز مکان سایر تجهیزات مشخص می شود.

عملیات داکت و ترانک کشی شبکه بعد از طراحی نقشه شبکه شروع میشود و باعث زیبایی و حفظ کابلهای مورد استفاده در شبکه میشود. نصب پچ پنل و آرایش رک هم برای مرتب بودن کابلها در داخل رک انجام میشود.

نصب نودها، پریزها، کیستون‌ها و …

نصب نودها ، پریزهای شبکه و برق و کیستونها روی ترانکها و نصب سخت افزار شبکه تقریبا مرحله آخر عملیات پسیو شبکه است که انجام میشود.

نصب دوربین مداربسته تحت شبکه

با توجه به افزایش استفاده از دوربینهای مداربسته و کارآیی آنها و نیز تنوع دوربینها و موارد مختلف استفاده از آنها میتوانید برای نصب انواع دوربین های مدار بسته با گروه استاد شبکه تماس بگیرید.

نصب رک و تجهیزات داخل آن مانند سوئیچ،اکسس پوینت، روتر، سرور، UPS و …

اسمبل کردن رک و نصب تجیهزات داخل آن از جمله خدمات پسیو شبکه است که توسط گروه استاد شبکه انجام میشود. رک های معمولا در دو نوع اصلی ایستاده و دیواری با اندازه های مختلف وجود دارند که بسته به مکان از آنها استفاده میشود. قطعات اصلی رکها شامل موارد زیر است:

FAN خنک کننده: برای خنک نگه داشتن اجزای داخلی رک است که معمولاً در سقف آن نصب میشود.
ماژول برق یا Power Module: قطعه ای که تعدادی پریز برق روی آن به منظور تغذیه اجزای داخلی رک بهخصوص سوییچ و سرور نصب شده است.

سینی یا Shelf: برای جداسازی بخش های مختلف در رک و قرار دادن تجهیزاتی مانند سوییچ، مسیریاب یا Router و یا صفحه نمایش سرور روی آنها استفاده میشود. 
دماسنج یا Thermometer: این قطعه دمای رک را اندازه گیری میکند و روی نشانگرهای دیجیتالی خود نمایش میدهد. این حرارت سنجها دارای حافظه هستند و در صورت رسیدن دما به درجه مشخص شده فن های رک را روشن میکنند.

انواع کابل های شبکه قابل استفاده در شبکه داخلی

انواع کابل شبکه

معمولا در کابل کشی شبکه از کابل های زوج بهم تابیده یا Twisted Pair استفاده میشود. این کابل ها از 8 رشته سیم که به صورت 2 تایی به هم پیچیده شده اند تشکیل شده است به همین دلیل به آنها کابل های زوج بهم تابیده میگویند. رنگ‌های هر سیم با یکدیگر متفاوت است. روی هر سمت کابل های شبکه زوج به هم تابیده سوکت RJ۴۵ نصب و استفاده می‌شود. دستگاه‌های شبکه هم برای استفاده از این کابل ها دارای درگاه‌ یا پورت RJ۴۵ هستند.

نوع طبقه بندی انواع کابل های زوج بهم تابیده را با توجه CAT آن میتوان مشخص کرد. این طبقه بندی از CAT 1 شروع میشود و فعلا تا CAT 8.2 ادامه داشته و در آینده شاید رده بندی های بالاتری هم برای این کابل ها عرضه شود.

 الان بیشتر از کابل‌های Cat5e , Cat5 و Cat6 و Cat7 استفاده می‌شود. هرچه شماره رده بندی این کابل ها بالاتر باشد، استاندارد و نوع کابل جدیدتر می‌شود. کابل‌های جدیدتر از سرعت بیشتر و پهنای‌باند بالاتری سود می‌برند ولی از کابل‌های پایین‌تر از خود هم پشتیبانی می‌کنند. معمولا در این کابل ها هرچه سیم‌ها بیشتر دور همدیگر تابیده شده باشند؛ سرعت‌شان بالاتر و در رده بالاتری قرار میگیرند.

این کابل‌ها به غیر از سرعت و نوع سیم‌پیچی، تفاوت‌های دیگری هم با هم دارند و به چند دسته UTP و STP یا SSTP و FTP تقسیم می‌شوند:

کابلهای UTP  مخفف Unshielded Twisted Pair است و به کابل‌هایی گفته می‌شود که زوج سیم‌های به هم تابیده بدون کاور یا شیلد مجزا هستند.

کابل STP: مخفف Shielded Twisted Pairs و به کابل‌هایی گفته می‌شود که زوج سیم‌های به هم تابیده شده از کاور یا شیلد مجزا استفاده می‌کنند. شیلد ممکن است دور خود سیم‌های زوجی یا دور کل سیم‌ها یا دور ۴ تا از سیم‌ها باشد.

کابل FTP: مخفف Foiled Twisted Pairs است و به جای شیلد از فویل آلومینیومی استفاده شده است.

کابل SFTP: در این نوع کابل، هم از شیلد و هم از فویل برای دور سیم‌ها استفاده شده است.

کابل SSTP: مخفف Shielded Shielded Twisted Pairs است و از دو سری شیلد برای پیچیدن دور سیم زوج‌ها بهره می‌گیرند.

بنابراین؛ وقتی می‌گویند کابل Cat۵ UTP یعنی یک کابل شبکه LAN از نوع ۵ بدون شیلد. کابل Cat۷ STP نیز یک کابل شبکه LAN از نوع ۷ با شیلد است.

برخی اوقات در ساخت کابل‌ها از فناوری‌های دیگری هم استفاده می‌شود که سعی می‌کنند با حروفی آن را مشخص کنند:

e: مخفف عبارت Enhanced و به معنی بهبودیافته است. معمولا اگر کابل Cat۵ را در برابر نویز مقاوم‌تر کنند و کارایی بهتری داشته باشد؛ به آن کابل Cat۵e میگویند. پس Cat۵e همان کابل Cat۵ با قدرت ضدنویز بیشتر است تا سرعت و کیفیت بهتری در داخل شبکه داشته باشد.

a: مخفف عبارت Augmentad است. در کابل‌های سری ۶ اگر سرعت کلاک پالس‌ها را از ۲۵۰ مگاهرتز به ۵۰۰ مگاهرتز افزایش دهند؛ کابل Cat۶a ساخته می‌شود.

به طور کلی انواع مختلف کابلهای Twisted Pairs شبکه از لحاظ لایه های حفاظتی در برابر اثرات القایی یا EMI به شرح زیر می باشند:

1- UTP          چهار زوج بهم تابیده

2-  U/FTP      چهار زوج بهم تابیده + یک لایه فویل دور هر زوج

3-  F/UTP      چهار زوج بهم تابیده + یک لایه فویل دور چهار زوج

4- S/UTP       چهار زوج بهم تابیده + یک لایه شیلد بافته شده دور چهار زوج

5-  SF/UTP    چهار زوج بهم تابیده +یک لایه فویل و شیلد دور چهار زوج

6-  F/FTP      چهار زوج بهم تابیده + یک لایه فویل دور هر زوج + یک لایه فویل دور چهار زوج

7- S/FTP       چهار زوج بهم تابیده + یک لایه فویل دور هر زوج + یک لایه شیلد دور چهار زوج

8- SF/FTP     چهار زوج بهم تابیده + یک لایه فویل دور هر زوج + یک لایه فویل و شیلد دور چهار زوج

غیر از اثرات القایی خارجی  یا EMI ، عوامل محیطی نیز ممکن است سبب آسیب دیدن کابل شبکه گردد. به همین علت ابتدا باید کابل شبکه مناسب با محیط را انتخاب کنید. 

 

شماره تماس برای درخواست خدمات کابل کشی شبکه و سانترال

شما میتوانید برای اعزام نصاب شبکه به محل و ثبت سفارش کابل کشی شبکه و سانترال در محل خود می‌توانید از طریق تماس با شماره های 

09355213763

02163877763

و اعلام درخواست خود در سریع ترین زمان خدمات کابل کشی شبکه و سانترال مورد نظر خود را در محل دریافت کنید.

خلاصه
product image
رتبه بندی
1star1star1star1star1star
رتبه کاربر
5 based on 20 votes
نام شرکت
Lanmaster.ir
نام خدمات یا محصول
کابل کشی شبکه و سانترال
قیمت
IRR 500000
دسترسی به خدمات یا محصول
Pre-Order Only