نصب و اجرا نشدن بعضی از نرم افزارها در ویندوز 10

smart screen

در زمان کار با کامپیوتر ممکن است گاهی اوقات با مشکل اجرا نشدن بعضی از نرم افزارهای در ویندوز10 مواجه شوید. معمولا این نرم افزارها توسط یک سایت ناشناخته برای ویندوز (و البته شناخته شده برای یک شرکت مثلا سایتهای لوکال شرکتها) توسط کاربران دانلود میشود که روی سیستم ویندوزی کاربران اجرا نمی شود.

البته این مشکل در ویندوز 10 بیشتر وجود دارد و حتی شاید هیچ اروری هم مشاهده نشود فقط بعد از کلیک رو نرم افزار هیچ عکس العملی را مشاهده نکنید. البته ممکن است گاهی هم ارور مشاهده شود که در این صورت بهتر قابل پیگیری خواهد بود.

نحوه رفع مشکل اجرا نشدن بعضی از نرم افزارها در ویندوز 10

این مشکل معمولا به خاطر تنظیمات امنیتی پیشفرض موجود در smart screen در سیستم عامل ویندوز 10 است که برای رفع این مشکل فقط نیاز به چند کلیک دارید. در نسخه های قدیمی ویندوز 10، ابتدا از کنترل پنل گزینه Security and Maintenance را پیدا و اجرا کنید و روی گزینه Change windows smart screen setting مطابق شکل کلیک کنید.

اجرا نشدن بعضی نرم افزارهای در ویندوز10

پنجره جدیدی باز میشود با 3 گزینه که معمولا گزینه اول انتخاب شده است و مطابق آن، برای اجرا نرم افزارهای ناشناخته نیاز به اجازه ادمین هست گزینه دوم فقط یک آلارم به شما میدهد و نیازی به اجازه ادمین ندارد و گزینه سوم کلا این قابلیت را در ویندوز غیرفعال میکند و همه نرم افزارهایی که از سایتها و منابع ناشناخته برای ویندوز گرفته اید اجرا میشوند.

البته از لحاظ امنیتی ممکن است کمی خطرناک باشد ولی به احتمال زیاد بعد از انتخاب این گزینه مشکل نصب یا اجرا نشدن نرم افزارها در ویندوز10 رفع خواهد شد.

نصب و اجرا نشدن بعضی از نرم افزارها در ویندوز 10

توجه داشته باشید که محل انجام این تنظیمات در نسخه های بعدی ویندوز 10 تغییر کرده و در ویندوزهای 10 با بیلد 1703 به بعد، برای انجام این تنظیمات باید از قسمت Setting وارد کاشی Update & Security شد و بعد از انتخاب گزینه Windows defender روی دکمه Open Windows defender security setting کیلک کنید و در صفحه بعد روی گزینه App & Browser control کلیک کنید تا بتوانید تغییر دلخواه را برای ایجاد سطح کنترل روی نرم افزارها و مرورگرها انجام دهید.